Papież pobłogosławił szczerozłotą koronę oraz różaniec dla figury Matki Bożej Fatimskiej

benedykt poblogoslawil

Dnia 08 X 2008 r. 110 – osobowa grupa z parafii św. Tomasza Apostoła ze Szczecina – Załomia uczestniczyła w Audiencji Generalnej na placu św. Piotra w Rzymie. Podczas audiencji papież Benedykt XVI uroczyście pobłogosławił szczerozłotą koronę oraz różaniec dla figury Pani fatimskiej, która już od trzech lat jest obecna w parafii.

Ojciec Święty w języku polskim pozdrowił pielgrzymów: „Pozdrawiam Polaków. Witam pielgrzymów ze Szczecina, którzy przygotowują się do koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Jej opiece zawierzam was tu obecnych, wasze rodziny i cały Kościół w Polsce. Ponawiam prośbę o modlitwę za biskupów zebranych na Synodzie. Pod przewodnictwem Pawła Apostoła, patrona tego roku, niech odkrywają, jak cenny jest dla nas skarb Pisma Świętego. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”

Pielgrzymi, podczas rozmowy z Ojcem Świętym, poprosili o błogosławieństwo dla naszej Archidiecezji, a Benedykt XVI wyraził wdzięczność za obecność i zaznaczył, że z północy Polski przybyli i ten region całym sercem błogosławi.